אודות מיזם מלכת מצרים

רצועה דקורטיבית - מלכת מצרים

מיזם מלכת מצרים - נעים להכיר

שמי ד"ר רחלי שלומי חן ואני מרצה בנושא מצרים העתיקה.
הקמתי את מיזם מלכת מצרים, שבמרכזו הרצון והשאיפה לחשוף את הרלוונטיות של מצרים העתיקה לתחומי החיים המודרניים.

במסגרת מיזם מלכת מצרים הפכתי את המפגשים עם הקהל הרחב לעיסוק העיקרי שלי, מתוך כבוד והערכה רבה לשוחרי הדעת, המבקשים לגלות עולמות לא-מוכרים ולהרחיב אופקים. כבר יותר מעשרים שנה אני עוסקת במחקר ובהוראה. את הדוקטורט שלי באגיפטולוגיה קיבלתי מהאוניברסיטה העברית בירושלים.

לאורך השנים אני עובדת כחוקרת וכמרצה באוניברסיטאות שונות בארץ, השתתפתי במיזמי מחקר בינלאומיים ובינתחומיים ובכנסים מקצועיים בארץ ובעולם. לצד עבודתי באקדמיה, אני עוסקת תמיד גם 

בהרצאות לקהלים שונים שאינם אקדמיים. במהלך שנות עבודתי פיתחתי מיומנויות התאמה של תכני ההרצאות לצרכים המשתנים של השומעים.

אהבתי לתחום, נסיוני הרב ועושר המקורות מאפשרים לי להתאים את הרצאותי לכל טעם ולכל עניין. בהרצאות של מלכת מצרים אני מספרת על נושאים רבים ומגוונים והן מלוות במצגות המאירות את הנושאים הנדונים.

רצועה דקורטיבית - מלכת מצרים

עוד אודות
מיזם מלכת מצרים

את לימודי הדוקטורט שלי באגיפטולוגיה השלמתי בשנת 2004 באוניברסיטה העברית. המחקר שלי עוסק בקשר בין מערכת הכתב המצרית לבין תהליכים דתיים. עיקר עבודתי מתייחס להופעתו של האל אוזיריס במחשבה הדתית במצרים.

כבר יותר מעשרים שנה שאני עוסקת במחקר ובהוראה. לאורך השנים אני עובדת כחוקרת וכמרצה באוניברסיטאות שונות בארץ.

לימדתי מצרית עתיקה, לימדתי על הקשר בין סיפור יציאת מצרים למציאות המצרית כפי שאנחנו מבינים אותה, לימדתי על ראשיתה של מצרים, על נשים ועל ילדים במצרים העתיקה, על אמנות מצרית, על מגלי העתיקות של מצרים, על הקשרים בין מצרים העתיקה לכנען, על עולם המתים ובעיקר על רעיונות דתיים. 

מיזם מלכת מצרים נולד מתוך אמונה שהעניין במצרים העתיקה אינו מוגבל לגבולות האקדמיה, ובמטרה לחשוף את מצרים העתיקה לקהל הרחב. מיזם מלכת מצרים מאפשר לי לחלוק אתכם את אהבתי.

ד"ר רחלי שלמי חן, מלכת מצרים
פס זהוב דק, אודות מלכת מצרים
פס זהוב דק, אודות מלכת מצרים

צרו קשר